Haber

YKS başvuruları başladı mı? YKS başvuruları ne zaman ve ne zaman başlayacak?

evet Uygulama başladı mı? sınava girecek adayların gündemindedir. 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşıldı. Peki merak edilen YKS başvuruları başladı mı? Sorusu cevaplandı. Peki YKS başvuruları başladı mı? YKS başvuruları ne zaman ve hangi tarihte başlayacak?

YKS BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Sınava başvurular 8-23 Mart 2023 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını 8 Mart 2023 saat 12:00’de ÖSYM Başvuru Merkezleri üzerinden veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais adresinden yapabileceklerdir. .osym.gov.tr ​​adresi veya ÖSYM Aday İşlemleri Taşınabilir Uygulaması. Sınavla ilgili detaylı bilgiye 2023-YKS Kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Sınava başvurmak isteyen adaylar aşağıdaki iletişimden Kılavuza ulaşabileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuz’u dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

YKS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacaktır.

DEPREM MAĞDURLARI SINAV BEDELİ Mİ ÖDEYECEK?

ÖSYM’den yapılacak açıklamada, “2023 YKS başvurularında ‘afet bölgesi’ ilan edilen 11 il ve 1 ilçede ikamet eden ve deprem sonrası diğer il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ücreti alınmayacak.” söylendi.

haber-sogut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu